20 август куни “Ўзбекистон” форумлар саройида Президент Шавкат Мирзиёвнинг тадбиркорлар билан очиқ мулоқоти бўлиб ўтди, унда NIKA PHARM компанияси бош директори (CEO) Толибов Анвар Мирзошарофович фаол иштирок этди.
Очиқ мулоқотнинг асосий мақсади тадбиркорларнинг долзарб муаммолари, уларни ҳал қилиш йўллари, ишбилармонлик муҳитини яратиш бўйича таклиф ва ташаббусларни муҳокама қилиш бўлди.
Ушбу учрашувда 600 дан ортиқ тадбиркорлар иштирок этишди, бундан ташқари 15 000 га яқин иштирокчилар онлайн видеоконференцалоқа форматида бўлишди.
Давлат раҳбари билан бўлиб ўтган очиқ мулоқот чоғида асосий муаммолар аниқланди ва бу муаммоларни ҳал қилишнинг асосий йўналишлари айтиб ўтилди.
Бу воқеа NIKA PHARM компанияси учун жуда муҳим эди. Бундай тадбирлар, шубҳасиз, тадбиркорликни, шу жумладан, фармацевтика саноатининг ривожланишига ёрдам беради, бу ҳам инсонларнинг ҳаёт сифатини яхшилашда, ҳам иқтисодиётни ва умуман мамлакатни ривожлантиришда муҳим роль ўйнайди.
Таъкидлаш жоизки, бундай мулоқотларни анъанавий тарзда ўтказишни ва 20 августни мамлакатимизда “Тадбиркорлар куни” деб эълон қилиш режалаштирилди.

CEO NIKA PHARM принял участие в диалоге Президента с предпринимателями
20 августа во Дворце форумов «Узбекистан» состоялся первый открытый диалог Президента Шавката Мирзиеева с предпринимателями, в котором принял активное участие CEO NIKA PHARM Толибов Анвар Мирзошарофович.
Основной целью открытого диалога являлось обсуждение актуальных проблем предпринимателей, пути их решения, предложения и инициативы по улучшению бизнес-среды.
На данной встрече присутствовало более 600 предпринимателей, помимо этого около 15 000 участников находились в онлайн формате видеоконференцсвязи.
В ходе открытого диалога с главой государства были обозначены основные проблемы и озвучены ключевые направления для решения данных проблем.
Для компании NIKA PHARM это событие являлось крайне важным. Такого рода мероприятия несомненно способствуют развитию предпринимательства, в том числе и в фармацевтической отрасли, которая играет большую роль как в повышении качества жизни людей, так и в развитии экономики и страны в целом.
Стоит отметить, что проведение подобных диалогов планируется сделать традиционным и объявить 20 августа «Днем предпринимателей» в нашей стране.